Блог

Остін

david-austin-roses

David-Austin-Roses

Одного разу весь світ закохався в троянди селекціонера Девіда Остіна. Їх сильний чудодійний аромат і химерні форми знову довели, що троянда – королева квітів.

А почалася сучасна історія англійських троянд в Парижі, коли молодий фермер відвідав розкішний розарій, в якому цвіли старовинні сорти. Захоплюючись їх божественним ароматом і піонообразною формою суцвіть, він дивувався, чому такі сорти занадто кволі і піддаються безлічі хвороб, та ще й цвітуть недовго. Закоханість у чарівну квітку, яка багато тисяч років вважається найдосконалішою квіткою, назавжди змінила життя молодого фермера та цілих династій садівників по всьому світу. Відтепер у нього з’явилася одна єдина мета – вивести найстійкіший перед негодою і шкідниками сорт троянд, зберегти старомодну форму у вигляді помпонів і чарівний аромат. Але і цього мало, він побажав прищепити своїм сортам ще й ремонтність, щоб радувати захоплені погляди більш тривалий сезон.

Селекціонери зобов’язані мріяти без зупинок все життя і ставити конкретні цілі, розкладені на чіткосформовані елементи. Тому що скласти лікарський напій легше, якщо є формула під рукою.

Девід Остін ризикнув схрестити сучасні чайно-гібридні троянди з живцями старих і отримав абсолютно нові і дивовижні сорти. Ці новинки відрізнялися тривалим цвітінням і пишною формою кущів. Процес селекції триває не менше восьми років – це безперервна праця зі схрещування, вирощування, відбракування та інших аспектах, про які знають досвідчені селекціонери.

Тому перший сорт англійських троянд, продемонстрований Девідом Остіном і його партнером Томасом Грехемом, став сорт «Constance Spry» в 1961 році. Талановитий флорист – англійка Констанс Спрай зробила численні міні-революції у флористиці, закохавши в аранжування квітів не одне покоління, і заслужила своїми справами таку почесть.

Після гучного успіху селекціонерові потрібно було ще три роки, щоб показати садівникам інші сорти махрових ремонтанних троянд. Серця мільйонів на планеті розбилися вщент від пишних розлогих сортів троянд, які радували око вже більш тривалий сезон, ніж попередники. Ці сорти троянд ніби вийшли з картин фламандських художників, більше схожі на клубки пухнастих півоній і жоржин, ніж на звичні сучасні троянди.

З цього моменту, натхненний успіхом, Остін залишає роботу фермера і присвячує своє життя селекції нових сортів створених троянд, удосконалюючи велику колірну палітру і підвищуючи чутливість до зовнішніх несприятливих умов цієї чутливої квітки. Його продовжує вабити світло, яке відбивається від пелюсток старовинних сортів троянд. Це світло проникаючи між пелюстками, робить троянду кожен раз неймовірно іншою та собливою.

Розкішні англійські троянди полюбив весь світ. Майже за 50 років вони отримали 15 золотих медалей на квіткових виставках. Ці троянди можна сміливо назвати досконалими. Їх начебто вивели спеціально для участі в весільній урочистості. Великі пухнасті бутони пастельних відтінків у весільному букеті виглядають ніжно і легко, а яскраві соковиті бутони повідомляють про пристрасті і запал почуттів. Багато наречених навіть не здогадуються про те, що потрапили в боргову яму подяки селекціонерові зі світовою популярністю.

renaissance_garden

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12345