Блог

Мускари

dsc09364-min

muskari

– Мускари? Це, що комахи якісь? Ось це тобі щастить, жах! Жуків подарував на першому побаченні! – не вгамовується моя подруга в телефонній трубці. Їй здається, що мені на першому побаченні подарували жуків. У банці. Або з пробитими цвяхами животиками.

– Та ні ж, – не витримую і перебиваю, – це мишачий гіацинт. Моє витончене весняне натхнення.

Майже розучилася ходити на побачення, не пам’ятаю правил і тримаю завбачливо дистанцію. А він простягає на початку зустрічі згорток з крафт паперу. Не розумію, що відбувається. Напевно скромний романтик і купив льодяників на вагу. А, там, дбайливо закутані первоцвіти – мускари. Зібрані гронами дзвіночки пронизливого синього кольору цікаво виглядають конусами з пакувального паперу. Тепле захоплення і блаженний спокій чуються в кожній ноті їх п’янкого аромату. Чи не звичайні круглі дзвіночки конвалій вибрав. І не грамофони нарцисів. Намагаюся не заглядати в очі і нічого не чекаю від супутника. Несу в руках акуратно, як факел, витончених родичів гіацинтів в качанах. Він трохи хвилюється і намагається закрити від поривів протягу моє тільце. Мої довгі кучері розвиваються на вітрі і прилипають до блиску на губах. Майже Медуза Горгона, а він дивиться з захопленням на гру вітру і читає вірш відомого поета. І у самого очі виблискують як ліхтарики. Я теж ліхтарик – китайський, з запаленим всередині гнотиком. Намагаюся полетіти в чорну безодню з діамантовим розсипом сузір’їв. Відриваюсь і лечу в теплому пориві бризу, паралізована його надзвичайно-глибоким голосом. Приємний параліч і непроглядне отупіння. Зариваю посмішку в мініатюрних гронах букету і трохи зухвало кусаю його самолюбство.

Трохи пізніше доповідаю близькій подрузі про прорив в сентименти. А вона не вгамовується і пищить в трубку: “Мишачий гіацинт? Миша чи що? Ще гірше!”. Не поспішаю перебивати її мишачий писк з обуреннями. Повільно вдихаю аромат і перебираю тугі намистини квітів. Ці крихітні весняні жменьки, кольору небесної свіжості і глибини, схожі на першу іграшку, перетягнену атласним бантом. Вони – єдині свідки мого польоту над сплячими вікнами. І тільки вони знають, що я стала колишньою садової феєю, легкою шифоновою музикою, тихою стрічкою струмка.

Мускари – прекрасні партнери в букетах білих тюльпанів, дрібних ірисів, нарцисів і незабудок. Всі мої улюблені квіти. А він? Він – прекрасний партнер для мене

muskari-2

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12345